צימר בכרם בן זמרה

המושב כרם בן זמרה שוכן בהרי הגליל העליון, מעט צפונית לעיר צפת. דרך צרה ומפותלת מטפסת אל המושב ונוסעת בתוך שטח כפרי מלא בכרמים ומטעים, אשר יוצרים משבצות ציוריות בתוואי הנוף. החרמון ניבט לאורך כל הדרך ומספק נוף מושלם של חורף.

מספר צימרים שוכנים בתוך המושב, שאנשיו על פי רוב הם חקלאים שחלקם גילו את נפלאות התיירות. אנו נשים פעמינו אל עבר ה"בית האדום". בואו לחופשה מהאגדות, בליווי של אירוח נעים וחם שמצליח לכסות על קרירותו של החורף.

צימר הבית האדום

כאשר תיכנסו אל מתחם האירוח "הבית האדום" תחושו כאילו נכנסתם אל עולם האגדות. זה הזמן לזנוח, אם לא עשיתם זאת עד עתה את כל צרות היום יום מאחור ולהיכנס אל ההרמון הפרסי. משפחות תוכלנה למצוא מבוקשן ביחידת "ההרמון" ו"המלך" אשר מכילות חדר שינה וסלון וזוגות אוהבים יתפנקו ב"מלכה", ה"אביר", או ה"נסיכה".

בסוויטות תחכה לכן מיטת אפריון רכה ומזמינה, מטבח מאובזר, ג'קוזי כמובן ושאר פינוקים שיאפשרו לצנוח אל עולם האגדות. בתיאום מראש תזכו לארוחת בוקר עשירה ומפתיעה. מהמרפסת נשקף נוף גלילי, שנדמה שלא נעשה בו שינוי זה מאות שנה - כרמי ענבים, מטעי נשירים העומדים כעת בשלכת, עצי זיתים ועוד. ביום חורף שמשי תוכלו ליהנות מפינות ישיבה מפנקות.

אטרקציה: מבקרים ביקבים!

אם בכרמים עסקינן הרי שניתן לפגוש בכרם בן זימרה גם את התוצר. ביקב בן זמרה מייצרים יין בוטיק מסוג קברנה סוביניון בלבד. ניתן לבקר בבית האבן העתיק ולהתרשם מתהליך היין וכמובן גם ללגום ממנו.

ביקב רימון, השוכן אף הוא בתוך המושב, מכינים את היין בתהליך ייחודי מגרעיני הרימון. לרימון נודעו סגולות רפואיות רבות. תוכלו לבקר ביקב, לשמוע על התהליך וגם לטעום מהיין המשובח. במקום גם מארגנים טיולים ושאר הרפתקאות. יקב רימון סגור בסופי השבוע.

קיראו עוד על: יקבים בכל מקום בישראל

אטרקציות נוספות באיזור כרם בן זמרה

איזור הגליל העליון שופע אטרקציות והרפתקאות. נסיעה קצרה תוליך אותכם אל עבר עיר הקודש צפת. תוכלו להלך בין סמטאות העיר העתיקה ולספוג קצת מקדושתה, בעיקר בערב שבת. צוק מנרה מתנשא מעט מצפון לכרם בן זימרה. בצוק תוכלו להשתלב במגוון פעילויות מאתגרות הכוללות נסיעה על אופניים, קיר טיפוס, אומגה ועוד.

בין התחנות השונות תוכלו לעבור באמצעות הרכבל החוויתי בפני עצמו. בעלי הג'יפים יוכלו לנסוע לאורך נחל דישון ההולך ומוריק ומתמלא מים וחובבי ההליכה הרגלית ייהנו במגוון מסלולי טיול והליכה באזור כמו נחל אביב הנשפך לדישון, נחל קדש בסמוך לצומת ישע ועוד. במושב הסמוך, דישון, תוכלו להצטרף אל טיולי טרקטורונים חווייתיים הנוסעים בשבילי הגליל הצרים ורוויי הנוף. 

בתוך כרם בן זימרה תוכלו לבקר במגדל התצפית החוויתי המאפשר תצפית בת 360 מעלות. מקצהו הדרומי של המושב ניתן לצאת לטיול אל המעיין עין עלווה שבמימיו הקרים ניתן ליהנות מרחצה.

קיראו המלצות על: צימרים באצבע הגליל