המלצות על צימרים באוירה ירושלמית

ירושלים, אהובתי. עיר הבירה היפהפיה שלנו, מלאת ההיסטוריה והאווירה הירושלמית הייחודית. טיילתי בפריז וגם ברומא, בברצלונה וברלין – ולכל אחת יש את הקסם שלה – אבל יש משהו אחר באוויר הירושלמי.

משהו שמשלב בתוכו גם את הקסם האירופי הזה אבל גם את קורטוב הישראליות, יחד עם מדרכות שדרכו עליהן לפני אלפי שנים ואתרים דתיים בעלי משמעות עמוקה לשלושת הדתות.

ירושלים היא כל זה, ועוד, וכמעט כל אחד יכול למצוא בה פינה שתהפוך את החופשה שלו למקסימה.

לא משנה מה בא לכם לעשות – לטייל בטבע, לנוח, לבלות או כל דבר אחר, ולא משנה מה הסטטוס שלכם – רווקים, בזוגיות או אפילו משפחה עם ילדים – ירושלים היא בשבילכם.

נופש בשביל הדת

קודם כל ולפני הכל, ירושלים היא העיר עם הכי הרבה עוצמה רוחנית. דתיים מכל המינים והסוגים, לא רק אורתודוכסיים, מגיעים לכאן מדי שנה כדי להרגיש, להתחזק ולהתחבר לאמונה שבפנים.

לנו, היהודים, יש כאן לא מעט אתרים קדושים שטומנים בחובם חלק סיפורים מהעת העתיקה – כמו עיר דוד – וגם מהעת החדשה – כמו טחנת הקמח של משכנות שאננים.

כיאה למקום דתי, יש כאן גם לא מעט אפשרויות לינה עבור המשפחות הדתיות, עם שלל צימרים ויחידות אירוח כשרים למהדרין ומרווחים מספיק עבור החופשה.

חופשה זוגית בשביל הרומנטיקה

אבל ירושלים היא יותר מזה – היא הרומנטיקה בהתגלמותה. למעשה, מעטים הם המקומות בארץ שיוכלו להתחרות ברומנטיקה שמציעה עין כרם, עם תפאורה של יערות והרים במרחק, כנסיות ציוריות שקול פעמוניהן נשמע למרחקים ושדרה של בתי הקפה המודרניים שיחד יוצרים תמהיל מיוחד של עיר אירופית עתיקה ומודרנית כאחד.

אגב רומנטיקה, המסעדה הפופולארית כאן היא זו ששוכנת בסמוך למעין המפורסם, כיוון שהיא מציעה ארוחות ערב רומנטיות על הגג, אל מול השקיעה שנמסה אל תוך העמק הירוק שפרוש תחת רגליכם. אה, כן, ויש כאן גם צימרים רומנטיים עשויי אבן ירושלמית, שטובלים בתוך בוסתני פרא של פירות רבים ומגוונים.

ירושלים בשביל הטבע

אם כבר הזכרתי את העמק הירוק של עין כרם, הרי ירושלים הרים סביב לה – ועל כל הר כזה יערות רבים ומיוחדים עם שלל מסלולי טיול, חלקם יבשים, אחרים כוללים טבילה רטובה באיזה מעין, ויש גם כאלה שעוברים דרך עתיקות ותלים.

יש כאן מסלולים לאוהבי הליכה מאומצת, שרוצים לעשות מסלול לאורך המעיינות, וגם לקצת יותר עצלנים שמעדיפים ללכת מעט ולחוות הרבה – כמו מעיינות הסטף או עין לבן. כל שצריך הוא מעט תושיה, קצת לחפש באינטרנט, ויש לכם טיול טבע מותאם אישית.

צימרים בשביל הכיף

את הטוב שמרתי לסוף. ובכן, ירושלים היא כל זה – עיר דתיה, עיר רומנטית, עיר עם טבע מסביב – אבל הרבה שוכחים שבסופו של דבר, היא עיר.

ככזו, היא מציעה את כל הדברים שעיר מציעה, רק עם אווירה ירושלמית מיוחדת. אפשר למשל לבקר בשכונות המיוחדות שלה: נחלאות, משכנות שאננים, המושבה הגרמנית – ואפילו במאה שערים אם מלבשים בהתאם לקוד הלבוש הדתי.

אוהבים אטרקציות? בירושלים לא חסר. לא צימרים ולא אטרקציות!

אפשר לקפוץ לשוק הצבעוני והתוסס, שמציע בעלי באסטות רעשניים לצד מקומות איניים וחדשניים. ואפשר סתם לצאת לבלות במרכז העיר, באחד מהמועדונים או הפאבים, שגם להם יש אופי ירושלמי מיוחד. בקיצור – אפשר לעשות כאן הרבה כיף. אז יאללה, למה אתם מחכים?