תרשמו לעצמכם: עין תמר!

כמה פעמים יצא לכם להתקל בפרסומת המעיקה על גבול מעצבנת של רשות המים, המתריעה בפנינו שצריך לחסוך במים כי הכנרת מתייבשת?

אני, באופן אישי, מעביר את התחנה ברגע שהיא מתחילה. לא בגלל חלילה שאני שונא שמטיפים לי אלא בגלל שעם כל הכבוד לכנרת – יש לנו מקווה מים אחר שהולך ונעלם לנו מתחת לאף, ואליו אף אחד לא מתייחס באותה הרצינות.

אם לא ברור עד עכשיו, אני מדבר על ים המלח, שמתמודד בימים אלה על הזכות להיות אחד משבעת פלאי תבל בטבע. כל שנה מפלס הים יורד בגלל שילוב בין מה שהאקלים שלנו (שהולך ומתחמם) עושה, לבין מה שאנחנו עושים לים בעצמנו, עם בריכות האידוי השונות להפקת מינרלים.

כן, אותם המינרלים שאחרי זה רוכלים מוכרים לעולם תחת המותג של ים המלח ותוך ניצול הסגולות הבריאותיות שלו.

ים המלח האישי שלי

מלבד העובדה שהוא מתאדה לנגד עינינו, ישנה בעיה שמפריעה לי יותר מכך: הישראלים. יותר נכון, הישראלים שפוקדים את מתחם בתי המלון שלו כשהם מגיעים לביקור בו. בפעם האחרונה שלנתי במתחם הזה, וזה היה כבר די מזמן, חוויתי טראומה רצינית עם המוני אדם (ויש לציין – גם לא מעט תיירים) שהעיבו על החופשה שלי והפכו אותה לבלתי נסבלת ממש.

מאז עברו הרבה מים בנהר (חוץ מבירדן) ואני למדתי, הרבה בזכות טיולים שונים שביצעתי בחו"ל, שכשיוצאים לחופש – הכי טוב זה ללכת על צימרים או וילות אירוח. לכל היותר, חדר זוגי באכסניות (שבאירופה הן נפוצות מאוד ומקובלות לא פחות מבתי מלון).

לכן היום, כשאני נוסע לטייל בים המלח, וזה נכון לא רק לגבי ים המלח אלא גם לגבי נופש בכלל, אני מעדיף ללכת למקום שנותן יחס יותר אישי. כזה שבו רואים את הלבן שבעיניים של בעל הבית, בגלל שהוא דואג לקבל אותך בבואך ולהעניק לך את המפתחות בעצמו.

עין תמר ולא רק עין גדי

עכשיו, תאמרו, אוקיי – אז בוא ניסע לעין גדי. זה בהחלט פתרון נוח, כיוון שהיא סמוכה. אבל אם תשקיעו עוד שתי דקות ותציצו במפה, תראו שמעט דרומית מים המלח ישנם לא מעט ישובים קטנים שלחלקם יש איזה צימר או יחידת אירוח בהם תוכלו ללון.

מדובר בישובים קטנים עם כמה מאות תושבים (ברחוב העירוני שבו אני גר יש יותר), שאולי לא ברור לי למה הם בחרו לגור דווקא כאן, אבל אני מבין את הפוטנציאל התיירותי העצום שבצימר שלהם.

אחד מהמקומות האלה הוא הישוב עין תמר, שבו נמצאים הצימרים המקסימים של "קסם בים המלח". שלושה צימרים מפנקים, שמתאימים גם למשפחות וגם לזוגות שרוצים קצת יותר אינטימיות בחופשה שלהם.

הם חדשים ומפוארים, לא יותר מדי כדי שתהיה תחושת גועל, אבל מספיק כדי שיקחו בהליכה את אותם יחידות האירוח הפשוטות של עין גדי.

ואם הגעתם עד לכאן כי בא לכם לטייל באזור מעבר לים המלח, בעל הבית הרבה יותר מאשר ישמח לתת לכם המלצות על המסלולים השונים בסביבה כגון נחל בוקק או הר סדום, וגם להפנות אתכם למספר נקודות יפות בישוב עצמו. 

אז בקיצור, קפצו לטייל באזור ים המלח לפני שהוא יתייבש. אה, וגם תצביעו לו באתר של שבעת פלאי תבל כדי שיזכה ויביא גאווה לישראל.

קיראו בהרחבה על: נווה זוהר