נווה שלום - אטרקציה ברוח של שינוי

תמיד אומרים שלהצביע צריך ברגליים, אחרת זה לא שווה ואני באופן אישי מאמינה דגולה באמרה זו. מה הטעם להחזיק בכל מיני דעות, להאמין בכל מיני דברים ולשבת בחיבוק ידיים ולהמתין לשינוי?

בתקופה האחרונה, עם התחזקות התיירות בארץ, החלו לצמוח כל מיני נקודות חמד המאפשרות ללכת לחופש המשרת את האג'נדה ואת תחומי העניין הפרטיים שלכם. כך למשל תוכלו למצוא צימרים אקולוגיים, טבעוניים וכן, גם מלון בישוב מעורב המקדם דו קיום.

מה זה בעצם?

נווה שלום הנמצא באזור לטרון, הוא ישוב יהודי ערבי משותף בן כ- 50 משפחות. תושבי המקום הינם פלסטינאים ויהודים אזרחי מדינת ישראל שבחרו לקיים דיאלוג וליצור מציאות שוויונית המבוססת על דו קיום. תושבי הישוב עוסקים בפעילות חינוכית באמצעותה הם מנסים לקדם את ההבנה והשלום בין העמים.

למה זה טוב?

הסכסוך היהודי פלסטיני הינו עובדה שרירה וקיימת שקשה להתעלם ממנה כאשר חיים בארץ. תושבי נווה שלום מאמינים כי הדרך לפתרון וליישוב הסכסוך טמונה בהבנה הדדית וקיום דיאלוג. קל להבין את גישה זו.

אחרי הכל, קל מאוד "לשנוא" באופן עיוור קבוצת אנשים זרה ולא מוכרת, אבל קשה לשנוא את השכנים שלך, המוכר בסופר והאיש שמחלק את הדואר. תושבי נווה שלום מפגינים את הקונספט הזה, מקיימים אותו וחיים אותו באמצעות היישוב בו הם גרים. בישוב מתבצעת עבודה חינוכית בבית הספר לשלום, במערכת החינוכית לילדים ובדומיה סקינה, שהוא מרכז רוחני פלורליסטי.

איך זה קשור אליכם?

המלון ומרכז המבקרים הם המקומות בהם אתם נכנסים לתמונה. במרכז המבקרים ניתן לפגוש את אחד מדיירי היישוב, שיספר על חייו בישוב וילמד ויסביר על אופיו היחודי של הישוב. כמו כן, על מנת לייעל את תהליכי ההסברה וההדרכה, פועל ביישוב מלון לאורחים.

מלון נווה שלום

המלון הייחודי במינו אמנם משרת איזה שהיא אג'נדה פוליטית, אך לפני הכל הוא קודם כל מלון הבא לשרת מטרות הנאה, טיול ופנאי. במלון 39 חדרים צמודי קרקע, מוקפים במדשאות ירוקות, עצים ושיחים של צמחי תבלין ומרפא, אשר זיכו את המלון בחמישה פרחי יופי של המועצה לארץ ישראל יפה.

חדרי המלון פרוסים על פני 4 שורות באופן שתוכנן במיוחד על מנת לאפשר לכל אחד מהחדרים לפנות לנופו המרהיב של עמק איילון. החדרים יכולים להכיל עד 4 אנשים ומאובזרים בטלוויזיה בכבלים, פינת קפה הכוללת מכונת קפה ושאר פינוקים.

בואו לראות תמונות של מלון נווה שלום

בואו לקרוא המלצות על בתי מלון נוספים בישראל.

כמו כן,יוכלו אורחי המלון להתענג על מאכלים אותנטיים משובחים במסעדת המלון, להתרענן בבריכת המלון בעונה ולהתפנק עם טיפולי ספא ומסז' עד לחדר על ידי מיטב המטפלים. אסור לשכוח את שפע יקבי הבוטיק הנמצאים באזור יואב - יהודה ואת חוות העזים המקומיות המייצרות גבינות איכותית.

מעבר לכף, באזור הישוב נמצאות גם אטרקציות רבות ומגוונות אשר ישכיחו מכם את כל הטרדות והאג'נדות כגון טיולי ג'יפים, מסלולי טיול, טיולי אופניים, חוות סוסים, מוזיאון, גלריה, עתיקות ועוד.

פעם הבאה שאתם יוצאים לחופש נסו לזכור שחופש לא חייב להיות למטרות בטלה ואפשר, ואפילו רצוי, לנסות ולשלב קצת לימוד ולהפוך את החופשה השנתית למעשירה קצת יותר.