בכפר חרוב כבר הייתם?

האהבה לאזור הגולן החלה אצלי עוד מילדות . ארץ הבראשית הזו בעלת המרחבים העצומים, כל-כך עצומים למעשה עד שבן זוגי שיחיה אמר לאחרונה שהיה מוכן להתחתן עם הכבישים הארכים, המישוריים והשטוחים של הגולן.

אולי מהסיבה הזו החלטנו לבלות השנה את חופשתנו הזוגית השנתית בגולן. כיוון שגילינו פנינה תיירותית חדשה עבורנו חשבתי שיהיה נכון גם לשתף. ואם לא ציינתי, אנחנו בעד צימרים ולא בתי מלון יקרים, ככה זה - משפחה צנועה...

בקתה סוויטה והג'קוזי שבינהן

כפר חרוב הוא קיבוץ קטן באיזור דרום רמת הגולן, ממש מעל לחמת גדר, אתר שאותו הוא גם מחזיק  במשותף עם ישובים אחרים באזור.

בנושא הצימרים הקיבוץ איננו ותיק זה דווקא יתרון גדול שכן המתקנים בעלי רוח צעירה וחדישה. תמצאו פה כפר נופש עם 27 בקתות אירוח עשויות מאורן פיני ועם גגות רעפים צבעוניים ועליזים משהו שכל אחת מהן היא בהחלט מקום ראוי לבלות בו סוף שבוע נחמד.

הן מאובזרות היטב בטלוויזיה, DVD, ג'קוזי חמוד אך קטן משהו וגלריה לשינה לילדים. אולם אנחנו החלטנו להתפנק באמת ולקחת את אחת הסוויטות הרומנטיות.

הרבה מחשבה הושקעה במעט הסוויטות הרומנטיות (בסך הכל שש במספר) של כפר חרוב וזה בהחלט ניכר במראה. הסוויטה מעוצבת כחלל פתוח ואבן הבזלת המקומית משולבת בקירות בקווים מתפתלים הנותנים תחושת יוקרה.

גם הג'קוזי הרחב מעוצב כחצוב באבן ונראה כאילו הצימר כולו נבנה מסביבו לאחר שנחצב באחת ממסלעות הגיר של רמת הגולן.

מלבד זאת אל תענוג ה-DVD מתווסף פה גם מסך LCD להעצמת החוויה. למרות שבינינו השקיעות המדהימות שרואים מחלונות הענק המשקיפים אל הכנרת טובים לרומנטיקנים, שביניהם גם אנחנו נמנים, יותר מכל טלוויזיה.

הרפתקה קולנירית בצימר שלנו - כפר חרוב...

ההתפתחות התיירותית שעוברת על הגולן בשנים האחרונות נחמדה ביותר ואיפשרה לנו ליהנות גם מטעמים מפתיעים במהלך חופשתנו בכפר חרוב. כל יום התחיל עם ארוחת בוקר טריה ומרעננת שהיא חלק מן השירות שמציע הצימר.

היא מובאת בסל נצרים ממש אל פתח הצימר וכוללת מבחר מאפים טריים, גבינות, יוגרטים וירקות. נחמד ביותר לפתיחת התיאבון אך עדיין משאיר מקום להרפתקות קולינריות כמו זו המחכה במרינדו שבעין גב, בפאב איסטון שביישוב הקהילתי מעלה גמלא ואצל נחי ובטי ברמות.

גם ביקבי רמת הגולן סחורה משובחת בתחום האלכוהול שניצלנו בערב אחד לצורך התבשמות משותפת אל מול מסך הטלוויזיה.

שלווה (בכפר חרוב) על פני המים

מבין הפינוקים שניתן למצוא בתוך המתחם של כפר חרוב הייחודית ביותר תהיה בוודאי החוויה דמויית הוואטסו שאפשר לקבל בבריכות מחופות הבזלת. גם כאן נחמד לראות שהעיצוב שואב מן המאפיינים המקומיים של הגולן ולא מתפתה ליצור מקום אחר.

החוויה (ולא טיפול! כך מתעקשים לכנותה במקום) נקראת "רוח על המים" ומשלבת ציפה בבריכות הנראות כמו חצובות במערה טבעית, חלקן בריכת מלח, מעבר אל משטחי שיש מחומם, ואת הכל מלווים מוסיקה נחמדה ומרגיעה ואפילו יין. ספא כזה לא מוצאים בכל יום...

כל השקט והרומנטיקה של כפר חרוב...

אז אסכם ואומר – לחוויה ששואבת את כל השקט והרומנטיקה שאתם יכולים למצוא בנוף הגולן ובדרך הקיבוצית כפר חרוב בהחלט התאימה לנו ואני בהחלט ממליצה להתנסות.

אין מה לפחד מה"קיבוציות" במתחם. בסך הכל מצאנו כאן צימרים בסטנדרטים מן הגבוהים שפגשנו. במיוחד אם אתם אוהבים את האווירה המיוחדת של רמת הגולן כמונו שווה להגיע ולהתנסות.

חיפשת ומצאת: המלצות על אטרקציות בצפון