מסלולי טיול לגבר הישראלי...

לי ולחברים שלי יש מסורת ארוכת ימים: כל קיץ, מאז ימי התיכון העליזים, אנחנו מתקבצים ויוצאים לחופשה משותפת – אבל רק אנחנו, הגברים. גם היום, כשרובנו אוחזים בבת זוג קבועה, ולחלקנו יש גם ילדים, המסורת ממשיכה להתקיים.

קובעים שני נהגים תורנים ויוצאים שמונה-תשעה חבר'ה לטיול קיצי, כשכל פעם זה למקום אחר ועם רעיון אחר.

אנחנו לא לבד בעסק הזה. אני מכיר עוד כמה חבורות של גברים, רווקים או נשואים – זה ממש לא משנה, שאוהבים לטייל ביחד. בסך הכל זה עניין די נפוץ ואני אפילו די בטוח שעשו על זה כמה מחקרים בפסיכולוגיה. אז לטובת מי שרוצה לצאת לטיול עם החבר'ה, הנה כמה רעיונות למגוון מסלולי טיול גבריים, אתגריים ומומלצים ברחבי ישראל.

טיול רטוב לצפון – נחל זוויתן עליון ותחתון

מי שאוהב לטייל בטבע, כמוני, יאהב את הטיול הזה. נוסעים לאיזור צפת, שזה בכלל מקום מקסים, לטייל בנחל אחד שמחולק לשניים: נחל זוויתן עליון ונחל זוויתן תחתון.

בעקרון אפשר לעשות כל אחד מהמסלולים בנפרד אבל לדעתי זה מסלול כל כך קל, במיוחד ביחס לטרקים שהלכתי בהם בחו"ל, שבכיף אפשר לעשות את שניהם ולהרוויח את מה שיש להם להציע.

בנקודת החיבור של השניים תמצאו את מפל הנחושת, אחד המפלים הגדולים בארץ אם לא הגדול ביותר, שכבר לפני הירידה אליו אפשר להתרשם מעוצמתו המרתיעה.

לתשומת ליבכם שגם בימים החמים ביותר של הקיץ, הבריכה הקטנה שהוא יוצר, היא קפואה לאללה. אם תבחרו לשמוע לעצתי ולהמשיך גם לנחל זוויתן תחתון תרוויחו את בריכות המשושים המפורסמות. כאן אפשר בכיף להיכנס כי המים קצת פחות קרים. אה, ואם זה לא ברור – אל תשכחו להביא בגדי ים.

אנו ממליצים לנופשים באיזור להתארח: צימרים מפוארים באמירים

טיול מדברי בג'יפים - הר שגיא

אם יש משהו שצועק "גברים" אז זה טיול ג'יפים. אני מראש מתנצל בפני מי שעדיין לא יצא לו לנסוע בג'יפ, כי מאוד קשה להסביר כמה זה כיף למי שלא חווה את החוויה. אבל למי שכן, ויודע כמה מדליק יכול להיות טיול ג'יפים, מומלץ לקחת את הג'יפ ולדהור במדבריות של אזור מצפה רמון.

בניגוד למסלולי שטח בוציים, שבהם זוחלים במהירות 20 קמ"ש לכל היותר (אבל עדיין נהנים), כאן השטח הוא נוח לנסיעה, שלא לומר לדהירה. אורך המסלול יכול להשתנות בהתאם למצב הרוח שלכם ולכמה שבא לכם לעשות כיף בשטח.

בגדול, בשלב כלשהו מגיעים לאזור הר שגיא.

שם יש מצפור יפה ואפשר לעצור ולהוציא את פק"ל הקפה וכמובן גם את המנגל שהכינותי מבעוד מועד. מי שרוצה להשקיע יכול להמשיך משם לכיוון הר כרכרום, שם יש ציורי סלע עתיקים שמתוארכים לתקופת התנ"ך.

פנאן וזולה בחצבה

אפשרות אחרונה היא ללכת לעשות מסיבה רק של גברים, ואם כבר להתרחק מנשים ולעשות כזו, אז אני בעד ללכת רחוק. ממש רחוק – עד הגבול עם ירדן. נגיד, חצבה. שם יש מתחם גדול בשם "לה סיאסטה" שמיועד למסיבות רווקים בדרך כלל, אבל אפשר גם להגיע אליו חבורות קטנות יותר (נגיד, שמונה-עשרה אנשים).

בתכל'ס יש פה די הרבה: מתחם זולה עם כריות ופופים שאפשר להביא אליו נרגילות ולחשש, חדר ביליארד שאפשר לערוך בו טורנירים וגם טלוויזיה גדולה שאפשר לחבר אליה פלייסטיישן עם משחקים אם תרצו להביא.

כמובן שיש גם פינת מנגל שאפשר לעשות על האש. רק אל תשכחו להביא בשר איכותי ובירות, ותאמינו לי שבמשך יומיים תשכחו לגמרי מהנשים שלכם.

רק תזכרו, לא משנה כמה החברה שלכם מתעקשת – אל תתנו לה להגיע. הפעם הטיול הוא לגברים בלבד. הנה עוד המלצה לאירוע של גברים במדבר