אלוהים, כמה חם. בעצם, אלוהים יודע כמה חם. הוא אחראי לזה, ואני אומר לכם – הוא בטח נהנה לשבת לו בלשכה המפוארת עם מזגן שמכוון באופן קבוע על 22 מעלות (הוא לא מקשיב לעצות החיסכון בחשמל של קובי מידן) בזמן שאנחנו, כלומר אוכלוסיית ישראל, מזיעה ליטרים של מים.

באופן שדי לא ברור לי דווקא בתקופה שבה הכי חם בחוץ כל עם ישראל, אחותו, והשכנה שלה מהבית ממול מחליטים לצאת לחופשה. הרבה טסים לנופש בחו"ל אבל עוד יותר מזה נוסעים לבלות בארץ, מעין גאווה כחול לבן פרטית שלנו – שמבחינתי מובנת מאליה כיוון שהמדינה שלנו יפהפיה.

כדי לא למות מהחום העז ומהשמש היוקדת מומלץ לטייל בתקופה זו של השנה בסמוך למקווי מים – נחלים, אגמים וכן, אפשר ואפילו רצוי לצאת לחופש לצד חופו של הים התיכון. לא זה שבתל אביב, עמוס התיירים הצרפתיים והלכלוך אלא דווקא חופים פחות מוכרים.

המלצות שירטיבו לכם את החופשה!

אגם מונפורט

אגם מונפורט הוא אגם מלאכותי שהוקם ביוזמתה של עיריית מעלות תרשיחא. האגדה האורבנית סוברת שלתושבים היה מאוד משעמם (כמו שמצופה באזור העונה לשם מעלות תרשיחא, שמוקף כפרים דרוזים), ואז ביום אחד חם מאוד למישהו בעירייה נפל האסימון: נקים אגם.

אז עכשיו כבר לא משעמם באזור וגם כבר לא חם כי יש אגם מלאכותי. אמנם אי אפשר לטבול בו ממש, אלא רק לשוט בסירת פדאלים ובקייאקים, אבל יש כאן גם בריכת שחיה ענקית שבה דווקא כן אפשר להתרחץ.

חוץ מזה יש כאן גם החלקרח – עוד משהו לשבירת החום וגם קארטינג, פארק שעשועים גדול ועוד דברים שאיתם תוכלו למלא יום שלם של אטרקציות וחוויות עם הילדים (או בלעדיהם).

נחל זוויתן

והנה חופשה שתדרוש מכם גם לכתת את רגליכם וללכת קצת בשביל ליהנות משפריץ מלא מים צוננים. לא מדובר בכל כך הרבה הליכה, מה שמסייע להפוך את המסלול לפופולרי במיוחד אולם על אף העומס אני ממליץ בכל זאת לא להפסיד אותו.

לא הרבה יודעים אבל נחל זוויתן הגלילי הוא למעשה שמם של שני מסלולי טיול שונים – נחל זוויתן עליון ונחל זוויתן תחתון. נקודת החיבור בין שני מסלולי הנחל, שזורם באזור צפת, משמש גם כנקודת הסיום של נחל זוויתן עליון. בנקודה זו נמצא גם מפל זוויתן האימתני, הידוע בשמו "מפל הנחושת" (אגב, במידה ותבחרו לעשות רק את חלק זה של המסלול, כאן משאירים גם את הרכב).

אם תרצו להשקיע עוד קצת תרוויחו גם את בריכות המשושים היפהפיות והמפורסמות, שנמצאות במהלכו של מסלול נחל זוויתן תחתון. אם בכל זאת בחרתם רק אחד – לכו על העליון, אבל זו רק דעתי.

חוף מכמורת


בתור מי שגר כבר די הרבה זמן בעיר ירושלים, למדתי להעריך את הים מחדש, כמו שלא הערכתי מעולם. ואם כבר ים, אז חוף מכמורת הוא תמונת הפוסטר המושלמת לשיווק שלו.

חול רך, ים צלול וגלים במידה הנכונה הופכים אותו לאטרקטיבי במיוחד, ומדי פעם גם אני מקנא בתושבים שהקימו שם את ביתם. אחת מהם היא ג'נט, בעלת הבית של מתחם צימרים בשם "רוח ים", שבנתה צימר ממש על החוף, שלוכד בצורה מושלמת את אווירת "בית החוף".

מלבד קרבתו לים (כמה דקות הליכה) והחשיבה המושכלת על התקנת מקלחת חיצונית לשטיפה של החול, ג'נט הקפידה לעצב כל חלק וחלק בצימר בטוב טעם, כך שהוא מעניק תחושה ביתית מאוד. כאמנית קרמיקה, היא גם תרמה נגיעות בעיצוב בדמות אריחים בכיור ובחלקים שונים של הבית. פשוט להתענג על כל רגע.