אטרקציות חינם לילדים בחופשה

עוד מעט חופש פסח מתקרב ובא, וכל מי שיש לו ילדים יודע מה זה אומר: מעבר ליתרונות של בילוי עם הילדים והאפשרות לקצת זמן איכות, חופשת פסח לרוב אומרת בעיקר הוצאות כלכליות גדולות מאוד עקב הנסיונות הבלתי נדלים למצוא לילדים תעסוקה, אבל זה לא אומר שכדאי להסתגר בבית.

אחרי הכל סוף סוף האפרוריות של החורף מפנה את מקומה לשמש האביבית ולפריחה וזאת הזדמנות נפלאה להקים את הילדים מהטלוויזיה ולצאת לעשות איתם משהו מעניין. אספנו עבורכם מספר אטרקציות חינם לילדים בחופשת האביב.

אטרקציות נחמדות וחינמיות שאפשר וצריך לעשות עם ילדים!

יום כיף עם אבא: אני יודעת שזה לא נשמע בדיוק אטרקציה אבל תופתעו כמה אנשים לא מעלים בדעתם את הרעיון. מטבע הדברים לילדים לרוב יוצא פחות לבלות עם אבא מאשר עם אמא. הרעיון שמאחורי היום הזה הוא קצת זמן איכות לילדים עם אבא, וקצת זמן איכות לאמא בבית בשקט. שילחו את הילדים עם אביהם ליום של הטסת עפיפונים, הליכה לים או כל בילוי אחר שהילדים יוכלו ליהנות ממנו.

טיול בחיק הטבע: בעולם שבו הכל מתומחר ומתייקר יש דבר אחד שתמיד נשאר חינם, וזה הטבע. נצלו את זה וקחו את הילדים לאחד ממסלולי הטיול הרבים שיש בארץ. מסלול טיולים מהנה וזמין הוא הטיול בנחל חצבאני. מדובר במסלול קצת יחסית (כשעתיים שלוש) מוצל ברובו, המלווה את זרימת נחל החצבאני. במסלול יש נקודות רבות בהן אפשר להיכנס למים, ומי שמעוניין יכול אפילו ללכת חלק מהמסלול בתוך המים הקרירים והנעימים של הנחל היפהפה.

קיראו המלצות על עוד כמה: טיולים רטובים לימים חמים

יום יצירה: אין ילד שלא יהנה מיום יצירה עם ההורים (ואפשר להזמין גם כמה חברים). רעיון נחמד הוא עבודה עם חול צבעוני. ליצירת החול הצבעוני תצטרכו צלחות חד פעמיות, לתוכן שופכים מלח ביתי רגיל וגירים, איתם "צובעים" ומשפשפים את המלח עד שהוא משנה את צבעו. תנו לילדים לצבוע את החול בכל צלחת בצבע אחר. לאחר שיש לכם מגוון של "חול צבעוני" אוספים את החול בזהירות ומעבירים לכלי זכוכית (או כוס חד פעמים שאחר כך נכסה היטב בניילון נצמד) בשכבות שונות לפי הצבעים. תצא יצירה יפה שהילד יתגאה לראותה בבית. עוד על: משחקיות

בישול ואפיה: לעזור לאמא או אבא לבשל זה אחת מהנאות החיים של כל ילד. אם התמזל מזלך ונתנו לך בסוף גם ללקק את הקערה - בכלל אין על מה לדבר מרוב אושר. קחו את הילדים, מצאו מתכון פשוט לעוגה או עוגיות ותנו להם לאפות ולבשל בהשגחתכם כמובן. מידת המעורבות של הילד בתהליך האפיה משתנה כמובן בהתאם לגיל וליכולותיו אבל לא משנה איך תצא העוגה - אתם יכולים להיות בטוחים שהילד יצא מבסוט.

בניית אוהל או מבצר: מדובר בהרפתקאה מצויינת שתעסיק אתכם ואת הילד שעות ארוכות של בילוי, מבלי להוציא אפילו שקל אחד. בבתים עם גינה מומלץ לעשות זאת בחוץ, אבל גם מי שאין לו גינה אבל יש לו סלון – יוכל להסתדר.  לוקחים אוהל קטן וקל להרכבה, או הרבה סדינים ושמיכות דקות ובונים עם הילד מבצר. את המבצר מרפדים בכריות ושמיכות, נותנים לילד לבחור צעצועים ולהכניס למבצר. כדאי לוותר הפעם על נסיונות החינוך ולאפשר לילד לאכול או לישון במבצר אם הוא רוצה, או להיכנס איתו ופשוט לספר לו סיפור.

מה דעתך על: קמפינג בכנרת?

נסו להיזכר מה אתם זוכרים מהילדות? הימים האלה של ימי חופש שמשיים עם המשפחה הם בדיוק החומר ממנו עשויות חוויות הילדות שלנו. ובזמן חופשת הפסח הארוכה, חייבים לשמור על תקציב הגיוני ולכן מומלץ למצוא אטרקציות חינם לילדים - כי אחרת כל יום של כיף עולה הרבה יותר מדי כסף.

והנה עוד המלצות על: אטרקציות לילדים