חופשה בראש פינה - המלצות

אם היה הברון רוטשילד שומע היום שראש פינה, אחת מהמושבות הרבות שבהן תמך ואותן מימן, הפכה כיום לאטרקציה תיירותית, שלא לדבר על מקום שתושביו מתפרנסים בעיקר ממקצועות של תחום התיירות, הוא בטח היה מתהפך בקברו.

מי חלם, לפני מאתיים שנה, שאותם תושבים שהגיעו הנה כחלוצים ראשונים והתיישבו במה שנקרא בשעתו "גיא אוני", יהפכו לתיירנים אחרי מאתיים שנה, כלום זמן במונחים היסטוריים? אבל מה לעשות, זה המצב בפתחה של המאה ה-21.

אמנם יש פה באזור לא מעט אנשים שעדיין עוסקים בחקלאות, בעיקר בחוות, אבל אנחנו כבר לא נמצאים בעולם שמבסס עצמו רק על ענף זה, וכן, מה לעשות, גם ראש פינה "נפלה" כמו מושבות אחרות של הברון.

את ראש פינה הכרתי די מזמן, בתור ילד. הכרתי את השם, הכרתי מעט את ההיסטוריה, אבל לא באמת הכרתי את ראש פינה, שלא לדבר אהבתי אותה, עד שהכרתי את אהובתי, בת זוגתי הנוכחית. כצפונית מבטן ומלידה, שנולדה וגדלה לא הרחק מכאן, היא דאגה לקחת אותי לכאן בראשית דרכנו, ומה אומר ואגיד – ראש פינה מקסימה עבור זוג צעיר.

קיראו המלצות וצפו בתמונות של צימרים בראש פינה (ניתן להזמין מקומות ולמצוא צימרים פנויים בכל ימות השנה)

הסמטאות העתיקות מלאות ההיסטוריה, הצימרים הציוריים עם האופי המיוחד, שאין לו אח ורע בכל הארץ, האנשים המיוחדים והמקסימים. אני לא מגזים. יש משפט מפורסם שאומר אולי יש יותר יפים ממנה, אך אין יפה כמוה, והדבר תקף בהחלט לראש פינה.

אחד מאותם הצימרים המדוברים הוא זה של "נופש נוף כנרת". המיקום המיוחד שלו, עם הנוף המרהיב של כל הגליל על שלל כפריו, כפי שהוא נראה מהמרפסת הצמודה, מפצה על כך שהוא אינו נמצא בתוך אחת מהסמטאות הראשיות, אלא אחת מהצדדיות יותר. לא שזה משנה, כי ראש פינה קטנה מאוד, יחסית.

ואם זה לא מספיק, אז בסוויטת "אביגיל" דאגו לכל הפרטים הקטנים שישלימו חופשה נהדרת עם תחושה חמימה וביתית – חלל שהוא מצד אחד גדול ומרווח ומצד שני מעוצב בצבעים חמים, ריהוט מוקפד בטוב טעם שמוסיף לתחושה זו, כגון גופי תאורה מיוחדים המפיצים אורות מלטפים, וציורי קיר מקסימים שבקלות היו יכולים להיות תלויים אצלי בסלון.

אבל צימרים זה לא כל מה שהופך את ראש פינה למקסימה, כאמור. האווירה המיוחדת ששוררת בסמטאות נראית כאילו היא נמצאת כאן כבר מאתיים שנה, וכדי לראות איך באמת חיו כאן באותה תקופה אפשר להגיע אל אזור אתר השחזור, שם תמצאו גם שוקולטריה מיוחדת בשם "שוקולטה" – בית קפה המתמחה בשוקולד.

אם אתם לא אוהבים מתוק, אולי כדאי להגיע לכאן רק כדי לאכול עם העיניים, כי המבחר כל כך מדהים וטעים – פאדג', טראפלס, עוגות מיוחדות וגם וופל בלגי ששוחה ברוטב (שוקולד, כמובן) עם כדור גלידה שמונח מעל. אם גן עדן היה עשוי משוקולד, כך הוא היה נראה.

כדי ליהנות לגמרי מהחופשה כאן צריך לרדת לפנות ערב לגן הברון, כן אותו אחד ממקודם שצריך להגיד לו הרבה תודה על כך שראש פינה קיימת. הגן נמצא סמוך לאתר השחזור, מרחק דקות אחדות, ואם בא לכם בילוי רומנטי קחו לכאן כוס שוקו מהשוקולטריה ושבו לעת ערב, צופים אל עבר השקיעה. הרומנטיקה מובטחת.

החסרון היחידי, כמו בכל חופשה, היא שצריך מתישהו לסיים ולחזור הביתה. אבל אל דאגה, הבטחתי לעצמי שיום אחד יהיה לי כאן בית, ואני מאוד מקווה שאעמוד בהבטחה זו. בנתיים, לפני שאיצאנו לדרך הביתה, עצרנו באחת מתוך כמה וכמה מסעדות טובות שבמושבה (באיזור העיר העתיקה) ואכלנו כמו שצריך. עד לפעם הבאה...