בית הלל הוא מושב ציורי למדי הנמצא בלב ליבו של הגליל העליון. המושב נבנה לאורך כביש ארוך המשמש גם ככביש מעבר למי שרוצה להימנע מכניסה לקריית שמונה מרובת הרמזורים.

בתי המושב המרווחים טובלים בצמחייה מטופחת ובשפע פרדסים. בשנים האחרונות צצו כפטריות אחרי הגשם צימרים, בקתות ויחידות אירוח רבות המזמינות את הנופשים ליהנות מקסמי המושב. את הפרט החשוב ביותר טרם הזכרתי, רבים מבתי המושב נמצאים כדקה הליכה מהחצבני הלא הוא נחל שניר, אחד ממקורותיו של הירדן.

קיראו המלצות על: טיולים רטובים בשבילי נחלים או צימרים באצבע הגליל

תיירות חקלאית במושב בית הלל

החקלאות היא פרנסה קשה. לך תדע מה יהיה - אם הגשם יבוא בזמן, ושלא יהיה חזק מידי בדיוק בעת הפריחה, שבלילה לא תהיה קרה וכמובן שגם החמסין עושה רע. תוסיפו לזה את מחירי המים ההולכים ומאמירים, את הפירות המיובאים ושאר צרות החקלאים.

בית הלל הוא מושב חקלאי שהיה בין פורצי הדרך בתיירות החקלאית שכה מוכרת לנו היום. אט אט בין המטעים והפרדסים ולפעמים גם במקומם קמו יחידות אירוח רבות אשר השכילו לשמור על האופי החקלאי של היישוב ולמשוך אנשים ליהנות מתיירות חקלאית במיטבה – תיירות ויותר מדוייק אטרקציות תיירותיות!

צימרים, בקתות עץ וג'קוזי בפרדס

בתוך הפרדס של משפחת הרמן ממוקמות שתי בקתות עץ פרטיות ומבודדות המיועדות לזוגות בלבד. בתוך הבקתות ממתין לכם ג'קוזי ענק ושאר פינוקים שעשויים להשאיר אותכם למשך כל הנופש בתוך הבקתה שבתוך הפרדס.

אוטוטו תחל פריחת ההדרים הנפלאה הבולטת בעיקר בניחוח הנהדר שימלא את חלל הביקתה. כאשר הפירות יבשילו כמובן שתוזמנו ליהנות מפירות הדר או ממיץ סחוט טרי ורענן. לצד הביקתות, מחוץ לפרדס שתי סוויטות המותאמות לאירוח משפחה.

ממש לאחרונה התווספה לחבורה סוויטת ספא מפנקת המותאמת אף היא לאירוח משפחה או לאירוח שני זוגות חברים. בין כל אלו תפגשו בחצר מטופחת עם ערסלים, נדנדות ומתקני שעשועים ושפע אטרקציות לילדים.

אטרקציות במושב ומה בסביבת בית הלל?

לא חסר איפה לבקר ומה לעשות בסביבות בית הלל. דקות ספורות של הליכה יובילו אותכם לעבר החצבני שם תוכלו ליהנות מימים אחרונים של רחצה לפני שהמים יהיו קרים מנשוא. חובבי האתגרים יוכלו לעשות זאת באמצעות שייט קיאקים בכפר בלום.

עונת נדידת הציפורים כבר בהחלט בשיאה כמעט מידי יום תוכלו ליהנות מנחיתת להקות שקנאים בשעות אחר הצהריים באגמון החולה ובהמראתם למחרת בשעות הבוקר. בימי שישי בערב תספיקו עוד ליהנות מסיורי עששיות אחרונים בהחלט לעונה המתקיימים במבצר נמרוד.

סיורי עששיות חווייתיים מתקיימים גם בחצר תל חי. חובבי ההליכה הרגלית ייהנו משפע מסלולי טיול במרחק נסיעה קצר, באזורי ההר הכוללים את רמת הגולן, החרמון והרי נפתלי.

מומלץ במיוחד, בימים אלו, כאשר החצבים בשפע ליהנות מנפלאות נחל חזורי, מסלול מעגלי, אתגרי וחביב שבסיומו ימתינו לכם עשרות חצבים הנמצאים עתה בשיא פריחתם. ואם כבר טיפסתם במעלה צפון הרמה טוב תעשו אם תביטו בשקיעה מהיישוב הציורי והקטן נמרוד.