קצת על צפת

מידי פעם בכמה זמן פשוט אין ברירה אלא לקחת חופשה קצרה ולעשות הפסקה מהעומס והשגרה של חיי היום יום המעייפים. הבעיה היא שלפעמים החופשה עצמה עשויה להיות מעייפת לא פחות. חופשות ארוכות מצד אחד מספקות את החופש הכי אמיתי מפני שהן מספקות מספיק זמן על מנת לשכוח את כל הטרדות והצרות של חיי היום יום, אך מצד שני הן עשויות לעייף ולהתיש ברמה כזאת שידרשו יומיים שלושה של מנוחה בבית להתאושש מהחופשה.

בדיוק למטרה זאת נועדו טיולי ה"קוויקי" של 24 שעות. לחופשות מהירות מסוג זה יתרונות רבים שקשה להתעלם מהם.

דבר ראשון הוא הספונטניות שחופשה קצרה מאפשרת. בעוד שחופשה של מספר ימים דורשת תכנון מורכב מראש מפני שצריך להכין בגדים (משמע לכבס לקפל ולארוז), לבקש חופש מהעבודה ולבקש משכנים או מחברים טובים שידאגו לחית המחמד ולעציצים - חופשה קצרצרה של 24 שעות פוטרת אתכם מצרכים אלו.

מספיק לארוז פיג'מה, תחתונים וחולצה להחלפה, לא להודיע לאף אחד שאתם נוסעים ולהשאיר לחתול מים ואוכל (אם יש לכם כלב בכל זאת כדאי למצוא מישהו שיטייל איתו). בקיצור - חופשה שכזאת דורשת בעיקר נכונות, ספונטניות, רצון טוב ויעד שיהיה שווה את הנסיעה.

קיראו המלצות על: צימרים לשומרי שבת

יעד אפשרי שיכול להוות רקע מושלם לחופשה מסוג זה היא העיר הצפונית, בירת הגליל העליון - צפת.
קצת על צפת: צפת היא ללא ספק אחת הערים היותר יפות ומיוחדות שיש בארץ, זאת הודות לרקע ההיסטורי העשיר שאופף את העיר ומורגש בכל פינה ובכל סמטה אליה תפנו.

צפת היא העיר הגבוהה ביותר בארץ והיא מתנשאת לגובה המרשים של 650-925 מטר מעל פני הים. הגובה הזה בשילוב עם מיקומה הצפוני של העיר תורמים למזג האוויר הנוח השורר בה. צפת היא למעשה העיר הקרה בישראל ובעלת אחוזי הלחות הנמוכים ביותר בארץ.

פרט זה שאולי נשמע שולי ממבט ראשון עשוי להיות בעל משמעות אדירה אם הטיול הזריז מתקיים בחודש יולי למשל. צפת, ביחד עם ירושלים, חברון וטבריה, היא אחת מארבע ערי הקודש בהן גרו רוב יהודי ישראל משלהי ימי הביניים ועד לסוף המאה התשע עשרה.

אין חופשה שלמה בלי: צימרים בצפת ולמי שרוצה להרחיק מעט בנסיעה: צימרים באצבע הגליל

מה יש לעשות בצפת?

הודות לנוף המרהיב הנשקף מהעיר והודות למזג האוויר הנוח צפת מתחילה להוות בשנים האחרונות יעד תיירותי מבוקש בעל פופולריות הולכת וגוברת. רוב האטרקציות בעיר עוסקות, באופן טבעי, בעיקר בתחומי הסטוריה ויהדות אבל בסביבת העיר תוכלו למצוא אטרקציות רבות ומגוונות בעלות פן "מודרני" יותר.

בין האתרים ששווה להציץ בהם בעת ביקור בעיר ניתן למצוא את מוזיאון בית המאירי - מוזיאון היסטורי המתעד את קורות הישוב היהודי בעיר החל מהמאה ה- 19 הממוקם בתחתית העיר העתיקה, את בית בוסל- בית החולים הבריטי העתיק, בית הקברות העתיק, בתי כנסת של כל העדות ואת גן הפסלים היפהפה של הפסל משה ציפר.

בצפת יש עוד אטרקציות מעניינות ומעשירות אבל למבקרים בעיר הכי מומלץ פשוט לצאת ולטייל בעיר, לחקור את הסמטאות הקטנות והעתיקות, להתפעל מהנופים מרהיבי העין ולחוות את העיר בשיא הדרה דרך הרגליים.

כמובן שאפשר להעביר בעיר המיוחדת הזאת חופשה של מספר ימים, אבל חופשה זריזה של 24 שעות דורשת כזכור יעד שיצדיק את הנסיעה ובאמת יספק תחושה של מקום אחר ושונה, אין בארץ עיר שיותר עונה על דרישות אלו מצפת היפהפיה.

קיראו המלצות על: טיולי גברים (גם באזור צפת)