כשאנשים מתכננים חופשה הם מחפשים קודם כל איזה צימר טוב ורק אחרי זה מה לעשות בסביבה. אני מאוד אוהב את הגישה הזו כי אני חושב שבאמת יש הרבה דברים לעשות בכל מקום, אבל הבעיה היא שבאמת יש שפע של אטרקציות שונות, לילדים או למבוגרים, אבל זו גם הבעיה: יש יותר מדי, ומה לעשות, לא כולן בדיוק שוות.

הנה כמה רעיונות לאטרקציות שוות במיוחד בצפון, שלדעתי הן בין הדברים הטובים ביותר שאפשר לעשות בצפון, אבל זו כאמור רק דעתי האישית ואתם מוזמנים לחלוק עליה.

אטרקציות ברגל – המוזיאון הפתוח בתפן

המוזיאון הפתוח בתפן הוא מוזיאון רחב ידיים שהוקם לפני כמה שנים על ידי התעשיין איתן ורטהיימר והוא מכיל אגפים רבים, כל אחד מהם מוקדש לתחום אחר ושונה לגמרי.

הכניסה אליו היא בעלות סמלית למדי, ואפילו חינם אם אתם חיילים (באמצע השבוע), ואם לא תרצו להיכנס תוכלו סתם להסתובב בחינם בגן הפתוח רחב יהדיים, שמכיל כ-100 פסלי אמנות שונים מעשי ידי אמנים ישראלים.

דבר שני, במוזיאון יש לא מעט תערוכות קבע כמו למשל האגף למוזיאון ליהדות דוברת גרמנית – או כמו שאני אוהב לקרוא לו אגף הייקים - שמציג את פועלם של היקים מראשית תולדות הציונות בארץ; יש את מוזיאון אמנות התעשייה, עם כל מיני אוספים של כלי עבודה תעשייתיים עתיקים (וגם כמה חדישים יותר); את אוסף המכוניות העתיקות של ורטהיימר שהוא פשוט חובה גם אם אתם לא אוהבים כלי רכב, ומציג דגמים מיוחדים ונדירים; וגלריה לאמנות שמאכלסת תערוכות אמנות שונות ומתחלפות. 

שווה לפנות כמה שעות בשביל ליהנות מהמוזיאון כמו שצריך.

אטרקציות ברכב – הטרקטרונים של גץ בכרם בן זמרה

לעשות טיול טרקטורונים בצפון זה כמו, למשל, לשים עגבניה בסלט. זה כל כך ברור ומתבקש מאליו שכמעט כל בעל צימר שני מגדיר את עצמו כמומחה לטיולי ג'יפים בצפון.

חלקם אפילו תוחמים עצמם לאזור ספציפי ברמת הגולן או הגליל המערבי. לא שאני מזלזל בהם, חלילה, כי באמת יכול להיות שלאנשים האלה יש המון ידע על האזור רק מעצם העובדה שהם גרים שם, אבל אף אחד לא מגיע לקרסוליים של אורי גץ.

אורי גץ, או "ג'י.פי.גץ" בשמו העממי הוא ה-מדריך בהא הידיעה לטיולי ג'יפים ביערוץ הצפון. האיש, שגם בנה ביישוב כרם בן זמרה אורחן מקסים ומפנק למדי, הוא מומחה מספר אחד לידיעת הארץ, שהצפון הגדול עבורו הוא כמו החצר האחורית שלכם.

גם הג'יפ שלו הוא ג'יפ קלאסי, מהסוג הישן אך האמין שיעניק את החוויה הכי טובה שתוכלו לקבל לטיול ג'יפים בצפון, תוך כדי ביקור במקומות שאולי מדריכים אחרים לא היו יודעים לקחת אתכם אליהם.

אטרקציות במים – הראפטינג של כפר בלום

טוב, עכשיו תתווכחו ובצדק שאני לא ממש מגלה את הגלגל, כי שמו של הראפטינג של כפר בלום הולך לפניו. אז נכון, הם קיימים בערך אלף שנה, וכמעט כל אחד מאיתנו ביקר בהם בטיול השנתי, אבל אני חושב שאולי דווקא בגלל זה אנשים רבים מעדיפים לוותר על החוויה הזו בטיול.

בולשיט. קודם כל, מדובר בראפטינג הכי מקצועי שיש בארץ, וגם בנהר הגדול שיש לנו כאן. דבר שני, גם אם מדובר בחוויה שכבר עברתם, אז מה? לא ראיתם את אותו הסרט כמה פעמים אם אהבתם אותו?

לא אכלתם באותה מסעדה אם היה לכם טעים? בדיוק מהסיבה הזו כדאי להגיע לכאן, כי לא משנה כמה כיף תעשו במקומות אחרים, אין כמו הכיף של ראפטינג בירדן. אז יאללה, תלבשו בגדי ים, וקפצו למים הקרים!

למי שמעדיף, ניתן לצאת למסלול קיאקים מרתק בירדן.

אם החלטתם על ראפטינג בתקופה הזאת, שיכרו להביא אתכם בגדים להחלפה ואל תשכחו להזמין צימר, שם תוכלו ללון ולהרגע אחרי המסע האתגרי במים הקרים.

קיראו על בית הלל ולמי שמחפש צימרים לדתיים - שומרי שבת