כשאנשים יוצאים לחופש, ברוב הזמן זה לצפון. אני לא מומחה לסטטיסטיקה, אבל רק הפקקים שמשתרכים בכל מוצאי חג בכביש החוף לכיוון דרום מעידים על כך בפני עצמם.

טוב, אולי אני קצת מפחית בערכו של הדרום, שגם התחיל למשוך אליו מטיילים בשנים האחרונות בזכות פריחה יפה של אטרקציות תיירותיות מיוחדות, אבל הנקודה היא שבזאת מסתכמת "המקוריות" של אנשים כשהם מתכננים חופשה.

מעט מאוד יודעים שחוץ מהנגב, רמת הגולן והגליל יש עוד מקומות יפים – לא פחות יפים ואפילו יותר בכמה מקרים מסוימים. בעיני, דווקא בגלל שהם פחות מוכרים, הם הרבה יותר אטרקטיבים – כיוון שזה אומר שהם עדיין שומרים על איזה חן מסויים, שהולך לאיבוד כשאלפי ישראלים מגיעים למקום.

אחוזת ברש במושב ברק

אחד מהמקומות המיוחדים האלה הוא עמק יזרעאל, מקום יפה שבאביב הופך לפנינה עם פריחות מדהימות בכל עבר. לא מעט ישובים יש כאן – עין חרוד, כפר יחזקאל, דבורה – אבל אני בחרתי להמליץ הפעם על הישוב ברק, ולו בגלל "אחוזת ברש", שבעליה מתארים אותה בתור המקום שמשלב באופן הכי אידיאלי בין שלווה לעניין.

אז יכול להיות שהם קצת מגזימים, כי בכל זאת הם לא אובייקטיביים, אבל אני להסכים איתם שהאחוזה שהם בנו בישוב ברק תעשה לכם חשק להישאר ולא ללכת הביתה. אגב, שלא יהיה ספק – אכן מדובר באחוזה של ממש עם שבע סוויטות אירוח שצועקות יוקרה מכל פינה ואבן.

כל אחת מהסוויטות השונות אינה נופלת מרעתה. המדובר על 7 צימרים הכוללים חדר שינה נפרד להורים וקומת גלריה עבור הילדים, עם מרפסת נוף שמשקיפה אל עבר כל הנוף היפהפה של עמק יזרעאל.

בנוסף לג'קוזי הפנימי המפואר שתמצאו בכל אחת מהן לרשות האורחים עומדת בריכת שחיה גדולה, משותפת אמנם, אך כזו שמשווה למקום כולו תחושה כאילו נחתתם בלב קיסריה.

אילו עוד אטרקציות תמצאו בסביבה?

בצמוד לאחוזה תמצאו את ספא "אגדת המקדש" – המקום אליו מתנקזת כל הפסטורליה והשלווה של האחוזה, כך שתוכלו להטעין מצברים כמו שצריך בחופשה שלכם.

בנוסף זה מקום נהדר שההורים יוכלו לבלות בו בזמן שהילדים משתעשעים בבריכה, בהנחה שהם גדולים מספיק כדי שתשאירו אותם לבד. אחרת, אפשר לעשות תורות בין ההשגחה עליהם לבין הפינוק במסאז'.

אם כבר הזכרתי ילדים, אז ברק הוא מושב, וכיאה למושב – ילדים עירוניים ימצאו בו המון עניין בפינת החי העשירה במגוון בעלי חיים כמו: ציפורים, מכרסמים, סוסים נהדרים ושאר בעלי חיים שמשלימים את הפאזל לכדי גן חיות קטן.

אבל יותר מהכל, הדבר שהכי מומלץ הוא השכרה של אופניים מצוות האחוזה ודיווש בין הגבעות המוריקות של העמק.

כן, אותן הגבעות שמציצות דרך החלון של הסוויטה. לא הרחק מכאן נמצאת שמורת הגלבוע, מקום שכאמור הופך באביב למרבד פרחוני מרהיב עם אירוס הגלבוע. גם בסתיו ובחורף נחמד להגיע לכאן, כשלא יותר מדי חם בשביל לטייל בחוץ מצד אחד ועדיין לא קר וגשום.

אל תדאגו, אתם לא צריכים להיות רוכבי שטח מומחים, וגם לא להכיר יותר מדי את האזור לצורך העניין. בעלי הבית ישמחו להדריך אתכם בטיול קליל ומרשים. לחילופין אתם יכולים להיכנס לרכב ולנסוע כמה דקות לשמורה, כדי לטייל בה רגלית.

יש עוד דברים אבל בסיכומו של דבר, לא משנה מה מכל מה שתיארתי תעשו, מה שמשנה הוא העובדה שהגעתם לאיזור עמק יזרעאל, למושב מקסים בשם ברק ובעיק רלאחוזת ברש. אני מבטיח לכם שלא תתאכזבו.